Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаНовини → В Житомирській обласній клінічній лікарні Гербачевського провели надскладну операцію на печінці

В Житомирській обласній клінічній лікарні Гербачевського провели надскладну операцію на печінці

Новини лікарні    26 Січень, 2023
 

  Минулого тижня у Житомирській обласній клінічній лікарні ім. Гербачевського відбулася значима подія. Найпершим чином її важливість відзначають працівники самої лікарні, а також фахівці багатьох медичних установ Житомирщини. Йдеться про складну операцію – реконструктивне втручання на печінці у пацієнтки дев’ятнадцятирічного віку. Молода жінка, яка півтора року тому народила дитину, мала комбіновану паталогію жовчно-вивідних шляхів та кісту підшлункової залози.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Даринка із Корнина вже одужує
 

Операція проходила у відділенні кардіохірургії і трансплантації органів Житомирської обласної клінічної лікарні, де для її проведення є найсучасніше обладнання. Для участі в операції до Житомира прибув знаний в Україні хірург – трансплантолог Дмитро Харьков, який працює у столичній лікарні ДУС «Феофанія».

Дмитро Харьков

Фахівцю зі столичної лікарні допомагали медичний директор із невідкладної допомоги та хірургічної роботи Житомирської обласної лікарні Віталій Хоменко та завідувач хірургічним відділенням (центром) Житомирської обласної клінічної лікарні Віктор Перепелиця.

Віктор Перепелиця

За словами В.С.Хоменка, подібна операція у Житомирській обласній клінічній лікарні проходить вперше, однак надалі оперативні втручання на печінці стануть звичними у практиці хірургів найголовнішої лікарні Житомирщини.

Віталій Хоменко
Зрозуміло, запровадженню чергової новації передувала дуже потужна робота із покращення та вдосконалення матеріальної бази та забезпечення кількох відділень Житомирської обласної лікарні найсучаснішим обладнанням. Особливість подібних хірургічних втручань полягає у забезпеченні спеціальних методик та процедур проведення анастезії, а тому київський хірург Дмитро Харьков привозив із собою до Житомира відповідно підготовлену бригаду лікарів – анастезіологів, які також ділилися своїм досвідом із житомирськими колегами. Пацієнти, які потребують подібних операційних втручань та проведення трансплантологічних пересадок, потребують гарно підготовлених фахівців відділення інтенсивної терапії, оскільки післяопераційний супровід хворого відіграє у подібних ситуаціях винятково вирішальну роль.Після вище згаданої операції за участі фахівців столичної «Феофанії» минуло лише п’ять днів, а пацієнтка Дарина із селища Корнин почувається цілком задовільно і вже за день – два готується поїхати додому. А це означає, що вперше проведена у Житомирі надскладна операція із одночасним втручанням та вилученням утворень у кількох органах черевної порожнини пройшла успішно і пацієнт почувається нормально. Стосовно продовження і вдосконалення практики оперативних втручань з трансплантологічною метою, то у Житомирській обласній клінічній лікарні до такого процесу продовжується комбінована і багатопланова підготовка. До слова, Житомирська обласна клінічна лікарня станом на початок 2023-го року входить до першої шістки медичних та лікарняних установ України, де вже проведено подібні операції та продовжується активна робота із вдосконалення такого процесу. Звісно, відповідний настрій щодо освоєння, вивчення та застосування нових іноваційних методик оперативних втручань (включно із проведення операцій із трансплантації органів) сьогодні домінує у середовищі фахівців кількох відділень та підрозділів Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Гербачевського. Як і все на планеті, хірургія вджосконалюється і тут важливо йти у ногу із часом.