Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Відділення медичної реабілітації

Відділення медичної реабілітації

       
Відділення медичної реабілітації лікарні функціонує з 1926 року. Підрозділи фізіотерапевтичного відділення розташовані в 5-х корпусах лікарні для зручності обслуговування пацієнтів.

Кадровий потенціал

У відділенні працюють 28 співробітників, з них: 3 лікарів, 12 сестер медичних по фізіотерапії, 6 сестер медичних по масажу та 2 сестри медичні з лікувальної фізкультури, 5 молодших медичних сестер.

Мосійчук Петро Никифорович – завідувач відділення, лікар вищої категорії, обласний позаштатний фізіотерапевт, голова обласної громадської організації лікарів – фізіотерапевтів та курортологів, Лауреат обласної премії ім. О.Ф.Гербачевського, Заслужений лікар України. Стаж загальний та по спеціальності – 47 років.

Рисінський Володимир Олександрович – лікар – фізіотерапевт вищої категорії. Стаж загальний та по спеціальності – 44 роки.

Рижовська Наталія Михайлівна - лікар - фізіотерапевт вищої категорії. Загальний стаж роботи – 25 років, по фізіотерапії – 20.

У загальному комплексі лікування відділенням широко використовуються методи фізичної та реабілітаційної медицини, рекомендовані Альянсом Європейських органів Фізичної та Реабілітаційної медицини із застосуванням стандартів клінічної практики ФРМ, освітніх та наукових досліджень в Європі, з внесенням її в список медичних інновацій, що є безумовним їх формуванням в локальних протоколах лікарями відділень та відповідності стандартам технологій проведення процедур, привертаючи увагу лікарів всіх спеціальностей закладу на необхідність покращення та широкого втілення медичних компетентностей з реабілітації пацієнтам, які зазнають або можуть зазнати обмежень життєдіяльності на всіх рівнях надання медичної допомоги з врахуванням фази процесу фізичної та реабілітаційної медицини.

В широкому діапазоні технологічного процесу використовується весь пакет доступної низькочастотної терапії: гальванізація, електрофорезу лікарських засобів, діадинамофорезу, ампліпульс-форезу, флюктофорезу, мікрополяризації і т.п., в т.ч. гормонів, антибіотиків, ферментів та інших складових фармакопрепааратів.

Технологічно витримано та науково обґрунтовано використовуються можливості терапевтичного синергізму (підсилення дії одного фізичного фактору іншим) у вигляді: використання методів фізіотерапії струмами та полями високої, ультрависокої та надвисокої частоти, мікрорезонансної, лазерної та широкого спектру магнітотерапії, струмів Франкліна, УФ-випромінення, аерозольних інгляцій ліків, у т.ч. ультразвукових, сучасних методик ультратонофорезу, магнітофорезу та лазерного фотофорезу, унікальних методик лікування захворювань ЛОР-органів методами лазерної терапії.

Безумовним досягненням відділення є використання надсучасних європейських приладів ультразвукової терапії та ультрафонофорезу, інтрафонотерапії органів сечо-статевої системи та жовчного міхура, надзвичайно ефективних методик пневмокомпресії нижніх та верхніх кінцівок після радикальних операцій з приводу пухлин молочних залоз та органів малого тазу, захворювань судин нижніх та верхніх кінцівок, унікальні методи вакуум-лазерно-діодної терапії статевих розладів, широкого використання методик парафіно-озокеритолікування, класичного масажу, мануальної терапії, голко-, метало-, цуботерапії, лікувальної фізкультури.

Професіоналізм та успішна кадрова підготовка спеціалістів середньої та вищої ланки є амбітною та здоровою позицією керівництва відділення, де реалізуються практичні аспекти підготовки кадрів. Так, тільки з 2018 рік підготовлено на циклах спеціалізації та удосконалення на базі відділення підготовлено 76 медичних сестер по фізіотерапії, фельдшерів ФАПів, ФП, медамбулаторій – 38, с/м загальної практики і сімейної медицини – 106, с/м шкіл-інтернатів, технікумів та загальноосвітніх шкіл – 25, на курсах стажування та інформації – 2 с/м по ЛФК, 3 с/м по фізіотерапії. Всього: 260 спеціалістів.

Та за 6 місяців 2019 року на базі відділення підготовлено  у співдружності з відділом післядипломної освіти Житомирського медичного інституту 33 медичних сестер по фізіотерапії, фельдшерів ФАПів, ФП, медамбулаторій – 37, с/м загальної практики і сімейної медицини (спеціалізація, удосконалення) – 130, с/м шкіл-інтернатів, технікумів та загальноосвітніх шкіл – 36. Всього: 236 спеціалістів..

При активній співпраці з кафедрою «Фізичної і реабілітаційної медицини та спортивної медицини» НМАПО ім. П.Л.Шупика на базі відділення проводяться навчальні цикли з фізичної та реабілітаційної медицини за програмами, рекомендованими Альянсом Європейських органів Фізичної та Реабілітаційної медицини. Вже з 27.05 по 26.06.2019 р. на базі науково-практичного центру лікрні при участі д.м.н., проф. Влдимирова О.А., д.м.н., проф. Губенка В.П., доцентів Федорова С.М. та Ткаліної А.В. проведено цикл ТУ «Фізична реабілітація в клінічній практиці» з 3-х денним тренінгом по використанню «МКФ. Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я» для 41 лікаря (33 фізіотерапевтів, лікарів ЛФК та 8 лікарів загальної практики і сімейної медицини, терапевтів, ендокринологів, педіатрів).

В перспективі співробітництва на 2019 – 2020 роки планується очно-заочний цикл підготовки лікарів за новою спеціальністю «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини» на базі відділення медичної реабілітації та науково-практичного центру лікарні у співробітництві з кафедрою «Фізичної і реабілітаційної медицини та спортивної медицини» НМАПО ім. П.Л.Шупика.

Розуміючи важливість розвитку фізичної та реабілітаційної медицини в загальному комплексі лікування та реабілітації на всіх етапах лікувального процесу у відділенні медичної реабілітації функціонує кабінет ЛФК. Участь спеціалістів ЛФК у роботі мультифункціональної команди відділення вже сьогодні має успішний доробок. Хоча, поки що замалий для лікарні кабінет ЛФК площею 18 м2 , де працює всього 2 сестри медичні з лікувальної фізкультури із середньою спеціальною освітою.

Лашевич Т.О. – спеціаліст вищої категорії, легенда лікарні, працює у відділенні з 1970 року, яка разом з лікарями відділення створила своєрідний «банк» комплексів та технологічних карт застосування методик лікувальної фізкультури, які успішно використовуються у загальному комплексі протокольного лікування.

На окремих фото Ви можете побачити будні діяльності маленького підрозділу фізичної та реабілітаційної медицини станом на 7 місяць 2019 року.

Відділення працює по 5-денному робочому тижню, до 50 - 60% окремих видів фізичних методів лікування проводяться безпосередньо в палатах лікарні. Прилади транспортуються на мобільних пристосуваннях власної конструкції.

Лікарі відділення проводять консультації та лікування амбулаторних пацієнтів і співробітників лікарні, а також практикуються дистанційні консультації пацієнтів лікувально – профілактичних закладів області по телефону.

Окремою сторінкою діяльності відділення є дистанційне навчання лікарів та сестер медичних за допомогою електронних засобів передачі інформації. Відпрацьовується питання практичного втілення дистанційних консультацій за допомогою засобів телемедицини.

Контактна інформація

Адреса відділення: 10002, Україна, м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3. 

Телефон відділення: (0412) 43-87-51

Тел. завідувача відділення: (067) 713-33-31

Е-mail: zt.physio@gmail.com