Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Відділення медичної реабілітації

Відділення медичної реабілітації

Відділення фізіотерапії КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» функціонує з 1926 року, а з 12.04.2020 року за наказом № 17/1- осн. перейменовано у відділення медичної реабілітації Підрозділи  відділення медичної реабілітації розташовані в 5-х корпусах лікарні для зручності обслуговування пацієнтів.

Кадровий потенціал

У відділенні працюють 25 співробітників, з них: 3 лікарів, 9 сестер медичних по фізіотерапії, 6 сестер медичних по масажу та 2 сестри медичні з лікувальної фізкультури, 5 молодших медичних сестер.

 

Мосійчук Петро Никифорович – завідувач відділення, лікар вищої категорії, координатор ДОЗ ОДА за напрямком «фізіотерапія», голова обласної громадської організації лікарів – фізіотерапевтів та курортологів, лауреат обласної премії ім. О.Ф.Гербачевського, Заслужений лікар України. Стаж  по спеціальності – 48 років; т. 0677133331

Рисінський Володимир Олександрович – лікар – фізіотерапевт вищої категорії.  Стаж загальний та по спеціальності – 45 роки; т. 0978924983

Рижовська Наталія Михайлівна – лікар - фізіотерапевт вищої категорії. Загальний стаж роботи – 26 років, по фізіотерапії – 21, пройшла спеціалізацію в 2020 році за спеціальністю «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини»; т. 0939499449

У загальному комплексі лікування відділенням медичної реабілітації широко використовуються методи фізичної та реабілітаційної  медицини (ФРМ), рекомендовані Альянсом Європейських органів Фізичної та Реабілітаційної медицини із застосуванням стандартів клінічної практики ФРМ, освітніх та наукових досліджень в Європі, які внесені до списку медичних інновацій, що робить їх обов'язковим елементом локальних протоколів у відповідності із стандартам технологій проведення процедур. Привертаємо увагу лікарів всіх спеціальностей закладу на необхідність широкого втілення медичних компетентностей з реабілітації пацієнтів, які зазнають або можуть зазнати обмежень життєдіяльності на всіх рівнях  надання медичної допомоги закладу III рівня з врахуванням фази клінічного процесу з застосуванням методів фізичної та реабілітаційної медицини.

В широкому діапазоні технологічного процесу використовується весь пакет доступної низькочастотної терапії: гальванізація, електрофорез лікарських засобів, діадинамофорез, ампліпульс-форез, флюктофорез, мікрополяризація, в т.ч. гормонів, антибіотиків, ферментів та інших складових фармакопрепаратів.

Технологічно витримані та науково обґрунтовані використання терапевтичного синергізму (підсилення дії одного фізичного фактору іншим) у вигляді: використання методів фізіотерапії струмами та полями високої, ультрависокої та надвисокої частот, мікрорезонансної, лазерної та широкого спектру магнітотерапії, струмів Франкліна, УФ-випромінення, аерозольних інгляцій ліків, у т.ч. ультразвукових, сучасних методик ультратонофорезу, магнітофорезу та лазерного фотофорезу, унікальних методик лікування захворювань ЛОР-органів методами лазерної терапії.

Безумовним досягненням відділення є використання сучасних європейських приладів ультразвукової терапії та ультрафонофорезу, інтрафонотерапії органів сечо-статевої системи та жовчного міхура, надзвичайно ефективних методик пневмокомпресії нижніх та верхніх кінцівок після радикальних операцій з приводу пухлин молочних залоз та органів малого тазу, захворюваннях судин нижніх та верхніх кінцівок, унікальні методи вакуум-лазерно-діодної терапії статевих розладів, широкого використання методик парафіно-озокеритолікування, класичного масажу, мануальної терапії, голко-,  цуботерапії,  лікувальної фізкультури.

Професіоналізм та успішна кадрова підготовка спеціалістів середньої та вищої ланки є амбітною та фаховою позицією лікарів та сестер медичних відділення,  де реалізуються практичні аспекти підготовки кадрів.

Відділення є професійною базою підготовки кадрів з питань ефективного застосування методів фізіотерапії та функційної терапії. Так, тільки в 2020 році на базі відділення проведено навчання 28 лікарів лікувальних закладів області, в тому числі лікарів відділення за тематикою «Фізична та реабілітаційна медицина в клінічній практиці», « Природні та преформовані фізичні чинники в фізичній та реабілітаційній медицині» за участю викладачів та науковців кафедри ФРМ та спортивної медицини НУОЗУ ім. П.Л.Шупика.

Лікарі відділення активно підвищують свій професійний рівень по системі on-line беручи участь в конференціях «Мистецтво лікування», в т.ч. в серії відеоконференцій для медичних працівників з питань епідеміології, діагностики, лікування та догляду за хворими при коронавірусній хворобі (COVID-19) за фасилітацією   фахівців з Німеччини, професора Ральфа Рейнтжеса та доктора Гюнтера Мертенса з 19.05. по 12.06. 2020 року.

Відділення медичної реабілітації є базою підготовки середнього медичного персоналу по фізіотерапії, масажу, лікувальній фізкультурі, нетрадиційним методам лікування та методам домашньої фізіотерапії.

На базі відділення за програмою факультету післядипломної освіти середніх медичних працівників Житомирського медичного інституту підготовлено: 279 сестер медичних та фельдшерів, в т. ч. фельдшерів, сестер шкіл та дошкільних закладів – 96 чол., сестер медичних загальної практики та сімейної медицини ТУ – 88 чол., спеціалізація – 55 чол., сестер медичних фізіотерапевтичних кабінетів (відділень) – 40  чол.

У відділенні фізіотерапії функціонує кабінет ЛФК, який у перспективі буде одним із важливих підрозділів відділення фізичної і реабілітаційної медицини. Участь спеціалістів ЛФК у роботі мультифункціональної команди відділення вже сьогодні має успішний доробок.

Лашевич Т.О. – спеціаліст вищої категорії, працює у відділенні з 1970 року, разом з лікарями відділення створила своєрідний «банк» комплексів та технологічних карт застосування методик лікувальної фізкультури, які успішно використовуються у загальному комплексі протокольного лікування.

На окремих фото Ви можете побачити будні діяльності відділення медичної реабілітації станом на 01.01. 2021 року, яке в перспективі після реконструкції запланованих керівництвом стане потужним, з ліжковим фондом реабілітаційним підрозділом.

Відділення працює за 5-денним робочим тижнем, до 50 - 60% окремих видів фізичних методів лікування проводяться безпосередньо в лікарняних палатах. Прилади транспортуються на мобільних пристосуваннях «Кулібиних» власної конструкції.

В 2020 році в відділенні медичної реабілітації запропонована та втілена в практику оригінальна методика лікування «Хвороби Пейроні».

Проводиться ефективне фізіотерапевтичне лікування захворювань очей.

Лікарі відділення проводять консультації та лікування амбулаторних пацієнтів і співробітників лікарні, а також застосовуються дистанційні консультації.

Окремою сторінкою діяльності відділення є дистанційне навчання лікарів та сестер медичних за допомогою електронних засобів передачі інформації,  передачею теоретичної та практичної  інформації для використання в практиках  роботи підрозділів фізіотерапії області.

Відділення медичної реабілітації успішно практикує консультації пацієнтів лікарями-фізіотерапевтами, лікарем ФРМ та проводить лікування (фізичними факторами, ЛФК, масаж) амбулаторним пацієнтам за доступним затвердженим прейскурантом цін.

 

Контактна інформація

Адреса відділення: 10002, Україна, м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3. 

Телефон відділення: (0412) 43-87-51

Тел. завідувача відділення: (067) 713-33-31

Е-mail: zt.physio@gmail.com