Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаВідділення та підрозділи → Нейрохірургічне відділення

Нейрохірургічне відділення

   

    Завідуючий відділенням - Зозуля Костянтин Миколайович - лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук. В 1994р. закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова. З 1994 по 1997роки пройшов інтернатуру за спеціальністю нейрохірургія. З 1997 року працює в нейрохірургічному відділенні. В 2014р.на базі ДУ ІНСТИТУТ НЕЙЙРОХІРУРГІЇ ім. акад.А.П.Ромоданова АМН України закінчив аспіратуру з нейрохірургії та захистив кандидатську дисертацію.
 

    Історія становлення  нейрохірургічної служби на Житомирщині тісно пов’язана з історією становлення і розвитку Київського інституту нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. З перших років свого існування, інститутом, під керівництвом О.І.Арутюнова, проведена велика робота по пропаганді нейрохірургії в Україні, організації нейрохірургічних  відділень в обласних центрах, великих промислових містах, а також надавалось вагоме значення підготовці нейрохірургічних кадрів для цих відділень. На сьогоднішній день, практично всі нейрохірурги Житомирщини є  вихованцями інституту. Вчителями наших нейрохірургів були О.І. Арутюнов, А.П.Ромоданов, Ю.О.Зозуля, Г.О.Педаченко, М.Є.Поліщук, Л.Є.Пелех, І.С.Глушкова, А.Л.Духін, Ц.М.Сорочинський, Т.С.Даниленко, М.І.Шамаєв, О.Є.Дунаєвський.

         Перші операції з приводу відкритих черепно-мозкових травм виконувались на Житомирщині ще в довоєнні роки. Кількість таких операцій значно збільшилось після закінчення Великої Вітчизняної війни, коли хірургічні відділення в містах і районах області очолили лікарі, які мали досвід роботи в військових шпиталях та навички лікування хворих з вогнепальними пораненнями черепа та головного мозку. Це в першу чергу Олександр Федорович Гербачевський, видатний хірург, головний лікар Житомирської лікарні Червоного Хреста з 1924 року, яка в подальшому стала обласною лікарнею. О.Ф.Гербачевський в 1944 р. видалив абсцес головного мозку у хворого після  вогнепального поранення голови. Операція пройшла успішно і  в результаті хворий одужав. В ті часи багато виконувалось операцій з приводу отогенних абсцесів мозку, що виникали як ускладнення хронічних гнійних отитів, котрих в післявоєнні роки була значна кількість. 

         З ініціативи О.Ф.Гербачевського в 1951 році для лікування хворих з травмами нервової системи при хірургічному відділенні Житомирської обласної лікарні було виділено 10 ліжок. Відповідальним за надання допомоги цим хворим був призначений лікар-хірург Потопнін Павло Васильович.

        Нейрохірургічне відділення на 15 ліжок було відкрито в 1962 році. Першим нейрохірургом і завідуючим цим відділенням був П.В.Потопнін, який на той час пройшов спеціалізацію з нейрохірургії в Київському інституті нейрохірургії. Завдяки високій кваліфікації П.В. Потопніна, його організаторським здібностям, людським якостям сформувався колектив нейрохірургічного відділення і нейрохірургічна служба  області. В перші роки, в основному, надавалась допомога хворим з травмами нервової системи, в окремих випадках виконувались операції з приводу пухлин головного і спинного мозку, абсцесів мозку, дискогенних попереково-крижових радикулітів, а також холестеатом корінців кінського хвоста.  Однією з ведучих лікарів-діагностів в відділенні була лікар-невролог Міеліта Ерліхівна Кляйненберг, котра працювала в обласній лікарні з 1950 р. по 1997 р., навчала неврології ординаторів відділення, допомагала в діагностиці нейрохірургічної патології.

        П.В.Потопнін за час керівництва відділенням зумів згуртувати навколо себе професійний, дружній колектив та підготувати достойних учнів. В першу чергу це Богдан Петрович Ковбасюк, який почав працювати в відділенні з 1963 року, пройшовши перед цим 4-х місячні курси на базі Київського науково-дослідного інституту нейрохірургії. З 1983 року, після смерті П.В.Потопніна, Богдан Петрович став завідуючим нейрохірургічним відділенням Житомирської обласної лікарні, і пропрацював ним до 1998 року. За цей період він зумів проявити себе не тільки як висококваліфікований нейрохірург, але й як талановитий організатор. Б.П.Ковбасюк являється автором 10 наукових праць з питань ускладненої черепно-мозкової та спінальної травми, практичної нейрохірургії. Богдан Петрович відмінник охорони здоров`я, нагороджений двома медалями. В 2001 році його плідна сумлінна праця була відзначена обласною премією ім. О.Ф.Гербачевського.

        У 1976 році нейрохірургічне відділення було переведено в новий 6-ти поверховий корпус, де і знаходиться по нинішній час, розширене до 40 ліжок. На початку 70-тих в відділенні  почали працювати ще два учні П.В.Потопніна – Іван Михайлович Ващенко та Володимир Гаврилович Ушаков.                

    На початку 80-тих колектив відділення поповнили молоді лікарі Віктор Володимирович Пешко і Олег Михайлович Гаврилюк.

       У 1989 році в лікарні було відкрито нейротравматологічний пункт, який почав цілодобовий прийом хворих з травмами ЦНС. В цьому ж році в відділенні почали свою лікарську діяльність Володимир Петрович Гордійчук (з 1998 по 2015 роки завідуючий відділенням), Володимир Генріхович Мазур, Ігор Вікторович Осадчук, Василь Вікторович Кондратюк ( який нині працює в інституті нейрохірургії ). На початку 90-х у відділенні почали працювати Ігор Богданович Ковбасюк та Костянтин Миколайович Зозуля, в 2000-х роках Олександр Петрович Гнелиця, Юрій Миколайович Павлюк, Богдан Олександрович Клименко, а в останні 5-ть років Коваленко Ігор Васильович, Пилипчук Валерій Васильович, Івченко Олег Григорович.

       У відділенні застосовуються сучасні методи діагностики -  комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, КТ та МРТ-ангіографія, селективна церебральна ангіографія.

   У 2002 році нейрохірургічне відділення Житомирської обласної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського відсвяткувало своє 40-річчя. Віддаючи належне  досягненням в розвитку нейрохірургічної служби на Житомирщині, 17-19 вересня 2002 р. на базі санаторію “Дениші” була проведена конференція нейрохірургів України, на якій було розглянуті питання діагностики та лікування стенозів хребтового каналу, тунельних неврологічних синдромів, питання впливу наслідків аварії на ЧАЕС на структури нервової системи та шляхи їх подолання.

        Нині нейрохірургічне відділення Обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського це працьовитий, дружній, творчий колектив, де поряд з ветеранами, досвідченими нейрохірургами працює та навчається молодь, частина лікарів проходила навчання в європейських клініках, тому не має сумніву, що нейрохірургічну службу на Житомирщині чекає подальший розвиток.

        В даний час нейрохірургічне відділення розгорнуто на 40 ліжках.

        Основні напрямки лікування нейрохірургічної патології:

       -  Черепно-мозкова травма, травма хребта та спинного мозку, травматичні враження периферичних нервів.

       -  Наслідки травм нервової системи.

       -  Гострі порушення мозкового кровообігу по геморагічному та ішемічному типах, субарахноідальні крововиливи на тлі розриву аневризм судин головного мозку.

       -  Пухлини головного та спинного мозку, периферичних нервів.

       -  Неврологічні прояви остеохондрозу (грижі міжхребцевих дисків, стенози хребтового каналу, спонділолістези).

       -  Гнійно-запальні захворювання головного та спинного мозку.

       -  Гідроцефалія.

        Всі хірургічні втручання проводяться на високопрофесійному рівні із застосуванням оптичного збільшення, інтраопераційного рентген-контролю, мініінвазивних пункційних технологій.  

     Нейрохірургічне відділення забезпечене сучасним медичним обладнанням, що дозволяє виконувати нейрохірургічні операції найвищого рівня складності. перелік обладнання:

- операційний мікроскоп Leica$

- електроннооптичний перетворювач General Electric;

- два рентгенпрозорі операційні столи Schmitz$

- краніотом Stryker$

- дві діатермокоагуляції ERBE.

 

Ординатори центру:

 

  Ващенко Іван Михайлович - лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

 

 

 

 

 

 

 Гордійчук  Володимир Петрович  - лікар-нейрохірург вищої категорії

 

 

 

 

 

 

  Гнелиця Олександр Петрович - лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Клименко Богдан Олександрович - лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  

 

 

 

 

 Івченко Олег Григорович лікар-нейрохірург першої кваліфікаційної категорії.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ушаков Володимир Гаврилович - лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

Ковбасюк Ігор Богданович лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

Коваленко Ігор Васильович - лікар-нейрохірург першої кваліфікаційної категорії.

Осадчук Ігор Вікторович - лікар-нейрохірург обласної консультативно-діагностичної поліклініки, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Контактна інформація:

Телефон центру: 0412 34 34 88

e-mail:     gematoma7@gmail.com 

  

        Амбулаторний прийом здійснюється в обласній консультативно – діагностичній поліклініці Осадчуком Ігорем Вікторовичем щоденно з 08.30 до 15.30, крім суботи та неділі.

      Завідувач центру Зозуля  Костянтин Миколайович проводить консультативний прийом в обласній консультативно – діагностичній поліклініці щоп’ятниці з 11.00 до 14.00.

         Прийом ургентних хворих проводиться черговими нейрохірургами центру цілодобово в приймальному відділенні.  

 

Переглянути файли: