Інсульт. Інфаркт. Телефонуйте - 103 !

ГоловнаНовини → Лікарі Житомирської обласної лікарні ім.О.Ф.Гербачвського першими в Україні пройшли треніг з госпітальної оцінки медичних технологій

Лікарі Житомирської обласної лікарні ім.О.Ф.Гербачвського першими в Україні пройшли треніг з госпітальної оцінки медичних технологій

Новини лікарні    29 Листопад, 2022
 

Лікарі Житомирської обласної лікарні ім.О.Ф.Гербачвського першими в Україні пройшли треніг з госпітальної оцінки медичних технологій  У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського завершився тренінг для лікарів з госпітальної оцінки медичних технологій. Захід проходив за ініціативи кафедри організації та     економіки фармації Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця, Державного експертного центру МОЗ України та Житомирської обласної ради.

  Впродовж чотирьох місяців учасники тренінгу опановували госпітальну оцінку медичних технологій, як науково-практичний інструмент, який допомагає визначати ефективность, клінічну та економічну   доцільность впровадження новітніх технологій, нових препаратів, медичних виробів, протоколів лікування тощо. Учасники тренінгу завершили навчання та отримали відповідні сертифікати.

  "Інструмент госпітальної оцінки медичних технологій використовується у всьому світі вже більше 40 років. Користуючись міжнародними надбаннями, ми розробили цей тренінг. Він вчить, як ефективно   витрачати кошти на всі медичні технології. Це є надважливим зараз, у військовий час, коли маємо кожну гривню використовувати оптимальним шляхом. Загалом, оцінка медичних технологій це   мультидисциплінарний процес, що оцінює клінічну та економічну вигоду, ефективність лікування пацієнта, а також оцінюється користь для організації самої структури медичного закладу. Ми дали   абсолютно конкретний інструмент учасникам тренінгу щодо госпітальної оцінки медичних технологій на рівні лікувального закладу. Але це була лише теорія. Знання потрібно закріпити на практиці.   Тому  попереду наступний етап - впровадження нового пілотного проєкту на базі Житомирської обласної лікарні", - розповіла Олена Філінюк, співавторка тренінгу, асистентка кафедри організації та економіки фармації НМУ ім.О.О.Богомольця.

"Відповідно до законодавства України, на основі оцінки медичних технологій зараз за бюджетні кошти закуповуються всі лікарські засоби. Скоро така процедура чекає й медичні вироби. Цей інструмент дає можливість достовірно оцінити клінічну та економічну ефективність медичних технологій, а також користь для пацієнта та системи охорони здоров’я в цілому. Ми прагнемо, щоб пацієнти Житомирщини отримували найкраще лікування за найвигідніщою для них ціною",- наголосив співавтор тренінгу, доктор фармацевтичних наук, професор, завідувач кафедри організації та економіки фармації НМУ ім.О.О.Богомольця, радник директора Державного експертного центру МОЗ України Костянтин Косяченко.

Заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма подякував лікарям за звитяжну працю у сьогоднішніх складних умовах, а також висловив захоплення працівниками лікарні, які навіть під час війни продовжують навчатися новому. Крім того, Володимир Васильович висловив сподівання, що тренінг, який пройшли лікарі Житомирської обласної лікарні, принесе медичному закладу економічну користь, а пацієнтам - найякісніше, результативне лікування.

           Довідково.

Оцінка медичних технологій (ОМТ) допомагає у прийнятті стратегічних рішень у сфері охорони здоров’я. Рекомендації ОМТ формуються в процесі науково обґрунтованого прийняття рішень щодо медичних технологій для забезпечення найкращого використання ресурсів. В усьому світі ОМТ вважають найкращим інструментом для розгляду існуючих та нових медичних технологій, щоб визначити всі послуги в системі охорони здоров’я, що фінансуватимуться за державні кошти.

Для України пріоритетними завданнями є підготовка рекомендацій для Міністерства охорони здоров’я щодо фінансування за державні кошти усіх послуг в системі охорони здоров’я, а саме: визначають, які високовартісні та інноваційні лікарські засоби закуповують за державний кошт, формують перелік лікарських засобів, що підлягають реімбурсації (відшкодуванню вартості), здійснюють оцінку медичних та оперативних процедур для включення до національних і регіональних урядових програм державних закупівель в охороні здоров’я.